19 Nisan 2015 Pazar, 4:0
Sık Kullanılanlara Ekle Ana Sayfa Hakkımızda Yardım İletişim
GÜNÜN İÇİNDEN : Seyhan Belediyesi Halkoyunları'nda Adana'yı Temsil Edecek'         Uluslararası Kadın Filmleri Festivali Adana'da Yapılıyor'         Uluslararası Enerji Depolama Konferansı 2018'de Çukurova Üniversitesi'nde Yapılacak'         Terleme Kabusunuz Olmasın'         Adana'da müzik festivali'         Adanaspor, A.Alanyaspor Hazırlığını Sürdürüyor'        
Ana Sayfa
Güncel haberler
Politika
Dünya
Ekonomi
Spor
Eğitim
Sağlık
Kültür Sanat
Kültür Sanat
Yazarlar

    

  

 
 Adnan Menderes Bulvarı'nda seyyar esnaflar kaldırılıyor

  Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, belediyenin aldığı karar gereği Adnan Menderes Bulvarı'nda bulunan sabit ve seyyar büfelerin yıkımını gerçekleştirdi


 

Adana Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri tarafından seyyar büfelerin yıkımı sırasında Menderes Adası'nda çamura saplanan zabıta aracı, yıkım yapan iş makinesi yardımıyla kurtarıldı.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, belediyenin aldığı karar gereği Adnan Menderes Bulvarı'nda bulunan sabit ve seyyar büfelerin yıkımını gerçekleştirdi. Yaklaşık 50 çevik kuvvet ve asayiş ekibinin yardımı, 2 kepçe ve bir dozerle gerçekleştirilen yıkım sırasında gergin anlar yaşandı. Büfe sahiplerinden bazıları zabıta ve polise güçlük çıkarırken, bazı büfe sahipleri ise büfelerini toplayıp adadan ayrıldı. Bazıları da tepki göstererek büfelerini kendileri yıkmaya çalıştı. Seyyar büfe sahiplerinin mallarını Seyhan Baraj Gölü'ne atması üzerine botla bir ekip barajda devriye attı. Daha sonra büfeler tek tek yıkıldı. İş makinesi tarafından oyun alanının yıkılması sırasında altında piknik tüpün olması kısa süreli paniğe neden olurken, bir zabıta memuru tüpü alarak uzaklaştırdı.

Bu arada bir zabıta aracı ada içerisinde yıkılan büfelerin malzemelerini alırken çamura saplandı. Aracın çamura saplanmasıyla birlikte yaklaşık 15 zabıta memuru aracı çıkarmaya çalıştı ama bir türlü başaramadı. Zabıtaların bir kısmı aracı ön taraftan iterken, bir kısmı da aracın arkasına binerek zıpladı ama araç çamurdan çıkartılamadı. Zabıtalar sonunda pes ederek, az önce yıkım yapan dozer operatörünü çağırdı. Dozer, aracı arkadan iterek saplandığı çamurdan kurtardı. Aracı çıkarmak için arkada zıplayan zabıtalar ise ilginç bir görüntü oluşturdu. Zabıta, daha sonra yıkımda aldığı malzemeleri araçlara koyarak olay yerinden ayrıldı.(İHA)

"AMACIMIZ SEYYAR

ESNAFI YOK ETMEK DEĞİL,

DİSİPLİNE ETMEKTİR"...

Öte yandan, Adnan Menderes Bulvarı üzerinde ve Menderes Adası'nda seyyar tabla veya barakayla gerçekleşen kaldırım işgaline son vermek üzere Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi ekiplerinin yürüttüğü operasyonda, amacın seyyar esnafı yok etmek değil, disipline etmek olduğu bildirildi.

Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu'ndan verilen bilgiye göre; Valilik ve Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen operasyonlarda, yıkıma direnen bazı seyyar esnafın taşkınlığı sonucu istenmeyen olayların meydana geldiği ifade edildi. Olay sırasında bir polis memuru ile bir vatandaşın hafif şekilde yaralandığının kaydedildiği Basın Bürosu açıklamasında daha sonra şöyle denildi;

"Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile Zabıta Daire Başkanlığımızın birlikte yürüttüğü operasyon bu sabah saatlerinde başlamıştır. Daha önce defalarca uyarılmalarına rağmen, kaldırım işgalinden vazgeçmeyen seyyar esnaf ile baraka sahipleri yıkım sırasında direnince istenmeyen bazı olaylar meydana gelmiştir.

Ekiplerimizin amacı, seyyar esnafı yok etmek değil, disipline etmektir. Söz konusu bölgelerde izinli 20 esnaf olmasına rağmen, bu sayı son dönemlerde 70'e kadar çıkmıştır. İzinsiz ve gelişigüzel faaliyet gösterenler ikazlara rağmen faaliyetlerini sürdürmüştür. Bunun üzerine ekiplerimiz, görsel kirliliği ve kaldırım işgalini önlemek amacıyla yıkım yapmıştır".(Haber Merkezi)


  01.06.2011

 
Bu haberle ilgili bir yorum bulunmamaktadır.
 
İDARE MALI ARAÇLARLA CENAZE NAKİL VE YARDIM HİZMETLERİNDE PERSONEL ÇALIŞTIRILMASINA DAYALI HİZMET ALIM İŞİ
YÜREĞİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN İLAN
Adana Adliyesi'nde "Üst Arama" Gerginliği
Seyhan Belediyesi Halkoyunları'nda Adana'yı Temsil Edecek
Uluslararası Kadın Filmleri Festivali Adana'da Yapılıyor
Uluslararası Enerji Depolama Konferansı 2018'de Çukurova Üniversitesi'nde Yapılacak
Yine Hastane Asansörü Arızası: Bu Kez Bir Hasta Öldü!
Dünya Bankası Türkiye'nin Büyüme Tahminini Düşürdü

 
Çukurova Deltası
KIBRIS DOSYASI
ALATA Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü
23 NİSAN ÖZEL
LOZAN BARIŞ ANDLAŞMASI VE AZINLIK VAKIFLARI
IRAK İŞGALİ SONRASI ORTADOĞU ve TÜRKİYE PANELİ
GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİ -Gürültü, ölüme götürebilir
DAMLAMA MEVKİİ CAN ALIYOR
2006 YILI VERGİ REKORTMENLERİ
AKP KAPATMA İDDİANAMESİ
AKP SAVUNMA TAM METİN
TMMOB AdanaKent Sorunları Sempozyumu Sonuç Bildirgesi 9-10 Mayıs 2008
1909 ADANA KARIŞIKLIĞI
KÖY ENSTİTÜLERİ
AÇILIM ÖZEL
"RAYLI SİSTEM"
RÖPÖRTAJ VE SÖYLEŞİLER
ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ PAKETİNİN TAM METNİ
2011 Resmi seçim sonuçları açıklandı
YENİ TÜRK TİCARET KANUNU NELER GETİRİYOR?
ÇUKUROVA DELTASI PANELLERİ
19 MAYIS ÖZEL 2012
Yeni YÖK YasaTaslağı Önerisi Neler Getiriyor ?
KÖY ENSTİTÜLERİ 2013
"Düşünce-Sanat ve toplum"
"DÜŞUNCE -SANAT VE TOPLUM" EKİ TEMMUZ 2013 SAYISI
"DÜŞÜNCE - SANAT VE TOPLUM " EKİ AĞUSTOS 2013 SAYISI
GENÇ YENİ ADANA
DÜŞÜNCE SANAT VE TOPLUM KASIM 2013
ÖZEL DOSYA

 
GEZİ PARKI PROTESTOLARI DEMOKRASİYİ GÜÇLENDİRECEK HAREKET MİDİR?


Anket Sonuçları
 
 

| Ana Sayfa | Hakkımızda | Reklam | Erişim Bilgileri |
28.08.2004 Tarihinden bu yana Toplam Ziyaretci Sayısı :  30669956
                  Şu Anda Online olan Ziyaretci Sayısı :  408
design & developed by TREDEAL.com