EKONOMİ 22.05.2022 10:43:00 266 0
 • BIST 100

  2.419%0,47
 • DOLAR

  17,2333% 0,10
 • EURO

  17,5788% 0,18
 • GRAM ALTIN

  963,07% 0,04
 • Ç. ALTIN

  1589,0655% 0,04
 • Perşembe 37.3 ° / 23.2 ° Açık hava
 • Cuma 36.9 ° / 23.9 ° Açık hava
 • Cumartesi 35.3 ° / 22.9 ° Dağınık bulutlar

Çikolatacılar 2 yıl aradan sonra İzmir’de buluştu!

Pandemi  nedeniyle ertelenen festivale, yurt içi ve yurt dışından olmak üzere bin’e yakın pasta ve çikolata ustası katılıyor.

 Pasta ve Çikolata profesyonellerini bir araya getiren 7.Uluslararası Master Of Cake- Pasta ve Çikolata Festivali 2 yıl aradan sonra İzmir’de muhteşem gösterilerle başladı. Pandemi  nedeniyle ertelenen festivale, yurt içi ve yurt dışından olmak üzere bin’e yakın pasta ve çikolata ustası katılıyor. 

Pandemi nedeniyle 2 yıldır ertelenen “7.Uluslararası Master Of Cake İzmir - Pasta ve Çikolata Festivali  başladı.  İzmir Alsancak’ta bulunan tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi’nde 21-22 Mayıs 2022 tarihlerinde düzenlenen festival kapsamında farklı yepyeni alanlarda da yarışmalar yapılıyor.

“Herşeyin pastadan olduğu bir platform burası ”

Uluslararası Master Of Cake İzmir Festival Genel Koordinatörü  Zümra Köse Uludoğan, “Ankara, İstanbul ve Samsun'dan sonra bu sene İzmir'de festivalimizi gerçekleştiriyoruz.Herşeyin pastadan olduğu bir platform aslında burası.Festivalimiz ile İzmirli’ler ve kente gelecek tüm misafirlerimiz çikolataya doyacaklar. Her yıl farklı konseptlerde düzenlediğimiz uluslararası yarışmamız ve festivalimizi daha da geliştirerek yeni alanlar yaratıyoruz. Sabah itibarı ile pasta yarışmamızın başvuruları ve pasta teslimi başladı. 200'e yakın eser  yarışmamıza başvurdu. Jüri  bugün pastaları teknik,sanatsal  ve  lezzet  açısından puanlayacaklar. Pazar günü (yarın) ödül alan eserler açıklanarak ödülleri takdim edilecek. Pasta ve çikolatacıların yeteneklerini sergiledikleri yarışmalara ek olarak ilk kez  ekmek kategorisini de festivalimize ekledik.”

“Pasta atölyeleri ve çocuk etkinliklerine rağbet memnun edici”

“ Ailelerin çocukları ile keyifli zaman geçireceği bir ortam hazırladık. Çocuk etkinlikleri kapsamında Türkiye’nin en büyük çocuk atölyelerini hayata geçirdik. Mutfakta sanat var vurgusu ile sanatı ve sanatçıyı ziyaretçilerle buluşturduk. Pasta atölyeleri, akıl oyunları, ahşap boyama ve şekillendirme atölyeleri, resim atölyeleri, el becerilerini geliştirme ve sanatsal aktivite atölyelerinin yanı sıra festival alanında çocuk parkları da yer alıyor..Haldun Dormen’in süpervizörlüğünü yaptığı Sahne Tozu Tiyatrosu yönetiminde çocuk tiyatrosu alölyeleri, Sosyal sorumluluk projesi kapsamında İzmir Aşçılar Derneği tarafından organize edilen  Down Sendromlu çocuklarımızı da  festivalde etkinliklere dahil ettik..Festival Giriş ücretlerimizin bir kısmını kanserli çocuklara destek veren Türkiye Kan Ordusu Kanser Derneği’ne bağışlayacağız. Geçmiş yıllarda da festivalimize katılan dünyaca tanınmış İspanyol Cake art-kek sanatçısı ve öğretmeni Daniel Dieguez’de üstün yeteneklerini göstermek üzere yine bizlerle beraber. Sanatçı”Yüzüklerin efendisi filminden Orman devi Ent karakterini 400 kilo çikolata  kullanarak aslına uygun el işçiliği ile bir sanat eseri şeklinde yaptı. Festivalimizi ziyaret eden herkes pasta ve çikolataya doyacak, herkesi festivalimize bekliyoruz.36 firmanın katıldığı festivalde 21 profesyonel şef farklı show ve tadımlarla hünerlerini de  sergileme fırsatı buldu. Günün sonunda ise Gökçe konseri ile ziyaretçilerimize güzel anlar yaşatmayı istiyoruz. ”Dedi.

Haber Kaynak : HABER MERKEZİ


Tavuk eti üretimi artarken, yumurta üretimi azaldı

Süt ve süt ürünleri üretimi azaldı

 F İSTANBUL ÜST DÜZEY KATILIMLA KAPILARINI AÇTI 

Kelepçe Bilezik Modelleri

Araç Değer Kaybında Yeni Dönem

Yazılım ihracatında hedef 15 milyar dolar

Aşçı, "Otomobil Üretiminde maliyet 10 yılda 3 kat arttı"

Üretici fiyat endeksi yıllık %138,31, aylık %6,77 arttı

Aydem Yenilenebilir Enerji, AKUT İş Birliğinde Yangınla Mücadele Eğitimleri Verdi 

TÜİK'e göre tüketici fiyat endeksi yıllık %78,62, aylık %4,95 arttı

SEYHAN’DAN “ÜCRETSİZ KURBAN KESİM” HİZMETİ

Başkan Şen'den “Kurbanlık alırken dikkat edin!” uyarısı

EİB’den 1,7 milyar dolar ihracat

Fransa’ya hazırgiyim ihracatı 5 ayda yüzde 68 arttı

Yatlar, 26 milyar dolara yelken açtı

 Eskinazi; ​​​​​​​“Asgari ücret artışı zorunluluktu”

Ege İhracatçı Birlikleri Çin ile adımlarını sıklaştırıyor

Bayraktar,üretici ve market fiyatları farkını açıkladı

Merkez Bankası’nın kripto para yönetmeliği Anayasa’ya aykırı mı?

Türk-İş: Açlık sınırı 6 bin 300 lirayı geçti

EDUCATHON TÜRKİYE EĞİTİM MARATONUNUN SONUÇLARI AÇIKLANDI