Uzaktan eğitime üç günlük mola

AOSB Teknik Bilimler MYO’da Seminerler Devam Ediyor

Anadolu Vakfı “Eğitimde Yaratıcılık ve Oyun Tasarımı” eğitimi ile Adana'da

ÇÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğrencileri Hastanelerde Uygulamalı Eğitim Görecek

İletişim Fakültesi ile Çukurova Teknokent Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

YÖK:  “ÜNİVERSİTELER  17 MAYIS’A KADAR YÜZ YÜZE EĞİTİME  ARA VERMELİ”

"Çocuklar bilimi bizden daha çok önemsiyor"

Ç.Ü. çalışanlarına iş sağlığı eğitimi

Öğretmenler için eğitim programı Adana'da da devam ediyor

Sabancı Vakfı ve TEGV çıcuklar için iş birliği yaptı

AKİB ÖĞRENCİLERİN YÖNDERİ OLACAK

Ç.Ü.Tıp Fakültesi 1. Sınıf Öğrencilerine Oryantasyon Eğitimi

ÇOCUKLARDA CANLANDIRMA VE İLERİ YAŞAM KURSU BALCALI’DA YAPILDI

TKYD’NİN İKİNCİ ÇEYREK EĞİTİM PROGRAMI AÇIKLANDI

Ç.Ü.'den Lise öğrencilerine çevre semineri

SEVİM TEKİN ANADOLU LİSESİ'NDEN AVRUPA BİRLİĞİ ERASMUS PROJELERİ ÇALIŞMALARI

Erdem; "Kitaplar, Uygarlığa Yol Gösteren Işıklardır"

Türkiye Barolar Birliği’nde eğitim sertifikaları dağıtıldı

 Tuncel: “Üniversitemizin Bir Karış Toprağı Bile Çok Kıymetli”

Rektör Prof. Dr. Tuncel Minik Öğrencileri Ziyaret Etti

Ç.Ü.'de Jean Monnet Modül Projesinin İlk Çalıştayı

Ç.Ü Fen Edebiyat Fakültesinde Mezuniyet Sevinci

Çukurova Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi 2014-2015 yılı mezuniyet töreni Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezinde gerçekleştirilerek bu yıl 214 . mezununu verdi

Mezuniyet törenine Ç.Ü  Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar,,Fen Edebiyat Fakültesi  Dekanı Prof.Dr. Selahattin Serin, Arkeoloji Bölümü Başkanı  Doç. Dr.Rukiye Akdoğan,  Prof. Dr.Burhan Arıkan, İstatistik Bölümü Başkanı  Prof. Dr. Hamza Erol, Kimya Bölümü Başkanı  Pof. Dr. Sultan Giray, Matematik Bölümü Başkanı  Prof. Dr. Hayrullah Ayık, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı S Prof. Dr. Mustafa Apaydın,Fakülte Sekreteri Adem Söylemez ve öğrenci velileri katıldı. Ailelerinin de katıldığı coşkulu törende mezun olan öğrenciler Onuncu yıl Marşını söyleyerek  kep attılar.

Mezuniyet töreni mezun öğrencilerin geçit töreni ile başladı. Saygı duruşu yapılması ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla devam eden törende Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü mezunlarından Fakülte birincisi  Atiye Karadoğan bir konuşma yaptı.

Çukurova Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Selahattin Serin ise Mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada Fakülte hakkında salonda bulunan misafirleri bilgilendirdi. Serin sözlerine şöyle devam etti; Fakültemiz üniversitemizin en eski ve köklü fakültelerinden biridir. 124 akademik personeli, 3205 öğrencisi ve Arkeoloji, Biyoloji, Fizik, İstatistik, Kimya, Matematik, Psikoloji, Türk Dili ve Edebiyatı olmak üzere 8 bölümüyle eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdüren Fakültemiz 1973 yılında kurulmuştur. Fakültemiz bu yıla kadar 10. 691 mezun verdi. 2014-2015 eğitim-öğretim yılı mezunlarımızın sayısı 214´tür. 

/resimler/2015-6/25/1322521734462.jpgFen-Edebiyat Fakültesi olarak öğrencilerimize kaliteli ve iyi bir eğitim verebilmek, mezuniyet sonrasındaki çalışmalarını da başarıyla sürdürebilmelerini sağlayabilmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Fakültemizdeki öğrencilerin araştırmalarını yaparken yararlanabileceği laboratuarları imkanlarımız el verdiği ölçüde her geçen yıl daha donanımlı ve işlevsel hâle getirmeye çalışıyoruz. Mezunlarımızın başarılarını görmek aynı zamanda bu çabalarımızın sonuçsuz kalmadığının kanıtı olacaktır.

Mezuniyet aşamasına gelen sevgili öğrencilerimiz, bizler fakültemizde eğitim gördüğünüz süreyi en verimli ve yararlı şekilde geçirebilmeniz için emek ve çaba sarf ettik. Mezuniyet sonrası yapacağınız işlerde, alacağınız görev ve sorumlulukları yerine getirirken size verilen bilgi ve becerileri en iyi şekilde kullanarak başarılı olacağınıza inanıyoruz. Fakültemizden mezuniyetiniz sizin için yeni bir başlangıç olacak. Ancak bu yeni başlangıçta ve sonrasında Fakültenizle olan bağlarınızı koparmadığınız sürece yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz. Açıklamasında bulundu

. Ç.Ü  Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar ise yaptığı konuşmasında   Fen-Edebiyat Fakültesinin  8 bölümü ve üç bin iki yüzü  aşan öğrenci sayısıyla Üniversitemizin önemli ve gelişmiş fakültelerinden biridir.  Bu törende Fen-Edebiyat Fakültesinin 30. dönem mezunu 214 öğrenciye diplomalarını verecek olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Üniversitelerin görevi çağdaş bir eğitim-öğretim gerçekleştirmek, ülkenin ihtiyaçlarına uygun nitelikli insan gücü yetiştirmek ve bilimsel araştırmalar yapmaktır. Bu amaçların gerçekleşmesinde Fen-Edebiyat Fakülteleri de önemli görevler üstlenmektedir. Temel bilimlerin öğretildiği ve bilim üretilen merkezler olmaları nedeniyle bu fakültelerin üniversite sistemi içindeki yeri ve katkısı büyüktür.Fen-Edebiyat Fakülteleri toplumun sadece bilimsel alanda gelişmesine değil aynı zamanda toplumun eğitimine de değerli katkılarda bulunmaktadır. Fen-Edebiyat Fakültesi  mezunlarının büyük bir bölümünün orta öğretimdeki eğitim kurumlarında görev aldıkları düşünülürse bu katkının önemi daha iyi anlaşılır.

Fen-Edebiyat Fakültesi ülkenin ihtiyaçlarına duyarlı, sosyal bilince sahip, karşılaştığı sosyal ve bilimsel problemleri çözen, ileri görüşlü, aklı ve bilimi rehber edinen, bağımsız araştırma yapma kabiliyeti olan ve alanında temel bilgilerle donatılmış, bilim üreten ve üretilen bilgiyi paylaşan mezunlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu amaçların gerçekleştirilebilmesi için siz mezunların mezuniyet sonrasındaki çabaları da önemlidir.

Sevgili mezunlarımız, Üniversitemizin ve Fakültenizin size verdiği çok çeşitli bilgi ve becerilerle toplumun bilim ve eğitim alanında daha ileri seviyelere ulaşmasına katkıda bulunacaksınız. Üniversite mezunu bireyler olarak aldığınız eğitimin size yüklediği sosyal ve kişisel sorumlulukları en iyi şekilde yerine getireceğinize inanıyoruz. Açıklamasında buulndu.