KÜLTÜR SANAT 21.11.2021 10:33:00 452 0
 • BIST 100

  2.785%-0,35
 • DOLAR

  17,9273% 0,16
 • EURO

  18,3449% 0,37
 • GRAM ALTIN

  1.032,0% -0,15
 • Ç. ALTIN

  1702,8% -0,15
 • Çarşamba 34.3 ° / 25.2 ° Bulutlar
 • Perşembe 33.6 ° / 24.6 ° kırık bulutlar
 • Cuma 36.1 ° / 23.9 ° kırık bulutlar

GÖĞEBAKAN, “ADANALIYI TİYATROYA DOYURDUK”

Göğebakan,“Başkanımız Zeydan Karalar’ın da talimatıyla sanattan ve kültürden kısmadan devam edeceğiz. Başkanımız Karalar’ın “Adana’nın ihtiyacı olan kültür ve sanattır. Sanat konusunda ne gerekiyorsa yapacaksınız” diyor"

* Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mahmut Göğebakan,“Şehir Tiyatroları Festivali’nden sonra 8-14 Kasım 2021 tarihleri arasında Komedi Oyunları Festivali’ni gerçekleştirdik. Bu festivalde ülkemizde ses getirmiş ünlü oyunları Adana’mızda seyircilerimize buluşturduk. Her iki etkinlik 21 gün sürdü. Adana seyircisini tiyatroya doyurduğumuz düşünüyorum”

* Göğebakan,“Başkanımız Zeydan Karalar’ın da talimatıyla sanattan ve kültürden kısmadan devam edeceğiz. Başkanımız Karalar’ın “Adana’nın ihtiyacı olan kültür ve sanattır. Sanat konusunda ne gerekiyorsa yapacaksınız” diye bize talimatları vardır” dedi.

VAHİT ŞAHİN

Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mahmut Göğebakan, Şehir Tiyatroları Festivali’nden sonra 8-14 Kasım 2021 tarihleri arasında Komedi Oyunları Festivali’ni gerçekleştirdiklerini belirterek, “Her iki etkinlik 21 gün sürdü. Adana seyircisini tiyatroya doyurduğumuz düşünüyorum” dedi.

Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mahmut Göğebakan, Şehir Tiyatroları Festivali’nden sonra 8-14 Kasım 2021 tarihleri arasında Komedi Oyunları Festivali’ni gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, “Bu festivalde ülkemizde ses getirmiş ünlü oyunları Adana’mızda seyircilerimize buluşturduk. Bu festival “Mahşeri Cümbüş” ile 8 Kasım’da başladı, Ali Poyrazoğlu’nun “Asi Kuş” oyunu ile devam etti. “Nilgün Belgün’le Aşk ve Komedi”, “Ali Cengiz Oyunu”, “Şaşkın Aşıklar” ve son olarak da “İkinci Bahar”la tamamlandı. Her iki etkinlik 21 gün sürdü. Adana seyircisini tiyatroya doyurduğumuz düşünüyorum” dedi.

Göğebakan,  “Fakat bununla kalmadık, kendi Şehir Tiyatromuzun çıkardığı “Köprüden Önce Son Çıkış”, “Kadınlar Konuşursa”,  "Grönholm Metodu” ve “İstibdad Kumpanyası” oyunlarını 31 Aralık 2021 tarihine kadar haftada 2 gün Salı ve Cumartesi olmak üzere, dönüşümlü olarak sahnelemeye devam edeceğiz” dedi.

Bu tiyatro gösterilerinden sonra 25 Kasım 2021-Aralık ayının ilk haftasında kadına şiddette farkındalık oluşturmak için Adana Büyükşehir Belediyesi Kadın Daire Başkanlığı’yla beraber Şakirpaşa Mahallesinde film gösterimleri yapacaklarını “Sorayayı Taşlamak” filmini göstereceklerini kaydeden Göğebakan, 8 Aralık’ta Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda “Kadınlar Konuşursa” tiyatro oyununu sergileyeceklerini ifade ederek, ”Biz burada gözü morarmış kadınlardan ya da çeşitli şiddet görmüş kadınları değil de güçlü kadın profilini öne çıkarmaya çalışacağız. Bunun için 2 film, 2 tiyatro oyununu göstereceğiz” dedi.

Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mahmut Göğebakan,  “Başkanımız Zeydan Karalar’ın da talimatıyla sanattan ve kültürden kısmadan devam edeceğiz. Başkanımız Karalar’ın “Adana’nın ihtiyacı olan kültür ve sanattır. Sanat konusunda ne gerekiyorsa yapacaksınız” diye bize talimatları vardır” şeklinde konuştu.

(vş)

Haber Kaynak : HABER MERKEZİ

AÇIK HAVADA MÜZİKLİ AĞUSTOS SERİNLİĞİ M1 ADANA’DA BİR BAŞKA.

KARATAŞ 2. ULUSAL MAVİ YENGEÇ FİLM FESTİVALİ BAŞLIYOR

ENGELSİZ FİLMLER FESTİVALİ “KISA FİLM YARIŞMASI”NDA FİNALİSTLER BELLİ OLDU

EVRENSEL BİLİM KURGU VE FANTASTİK FİLM FESTİVALİ 28 EYLÜL'DE BAŞLIYOR

ALTIN KOZA FİLM FESTİVALİ JÜRİSİ BELLİ OLDU

İpek üzerine tükenmez kalemle yapılan sıra dışı resimler Kıbrıs Modern Sanat Müzesi’nde

İstiklal Kütüphanesi kapılarını açtı

ALTIN KOZA’DA ONUR ÖDÜLLERİ AÇIKLANDI

DÜNYAYI KENDİ İÇİNDE BULMA SERÜVENİ

“ESENLER KISA FİLM YAPIM DESTEĞİ” BAŞVURULARI BAŞLADI

AYVALIK ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ, 16 EYLÜL'DE AÇILACAK

RESSAM SEMRA ULUSOY 4’ÜNCÜ KİŞİSEL SERGİSİNİ AÇTI 

ARATOS FELSEFE DERGİSİNİN  112. SAYISI ÇIKTI

GÜZEL KONUŞMAK İSTEYENLERİN BAŞ UCU KİTABI RAFLARDA

RESSAM SEMRA ULUSOY KARMA KUŞ EVİ VE RÖLYEF ÇALIŞMALARINI SERGİLEYECEK

“BANDIRMA FÜZE KULÜBÜ”AFİŞİ YAYINLANDI

Arter Çocuk Festivali, "Önüm Arkam Sağım Solum Sanat" Ağustos'ta Gerçekleşecek

10. BOĞAZİÇİ FİLM FESTİVALİ’NİN YARIŞMA BAŞVURULARI AÇILDI  

Kadın Eserleri Kütüphanesi Kadın Filmleri Festivali’nde tema ödülünün sahibi oldu

FİLM FESTİVALİ”NDE İLK KEZ YAPAY ZEK TARAFINDAN TASARLANAN AFİŞ KULLANILACAK

ENGELSİZ FİLMLER FESTİVALİ “KISA FİLM YARIŞMASI” BAŞVURULARI SONA ERDİ