Minik ATDSK’lılardan bayram hediyesi

ADANA DEMİRSPOR'DA 3 GÜNDE 3 TRANSFER

HAZIRLIK MAÇINI ŞİMŞEK KAZANDI

TOKYO OLİMPİYAT OYUNLARINDAN TÜRKİYE’YE MÜJDELİ HABERLER

A Milli Kadın Voleybol Takımı, Çin'i 3-0 mağlup etti

Cezayirli sporcuya ceza

ADANA DEMİRSPOR'DAN KOMBİNE BİLET FİYATLARI AÇIKLANDI

Adana Demirspor, Bolu'daki çalışmalarını sürdürüyor

Olimpiyatlara katılan ülkelerin bayrakları, anime karakterler üzerine giydirildi

PTT’DEN "TOKYO 2020 YAZ OLİMPİYAT OYUNLARI" KONULU ANMA PULU VE İLKGÜN ZARFI

Türkiye Yüzme Federasyonu Bir kez Daha Sportive Dedi

Milli atlet Berke Akçam altın madalya kazandı

Olimpiyat Köyü'nde İlk Pozitif Vaka

 UEFA Şampiyonlar Ligi 2023 Yılı Finali İstanbul'da

Adana Demirspor'un yeni sağ beki Svensson:"İyi bir takım olacağız"

Süper Lig U19'da şampiyon Trabzonspor A.Ş.

Mario Balotelli: "Burada olduğum için çok mutluyum"

4 büyük kulüp başkanından canlı yayında rest: 'Ligden çekileceğiz'

İngiltere, Euro 2020 tartışması sonrası 'çevrimiçi ırkçıları' maçlara almayacak

"Taraftarımızı gururlandıracağız"

Arjantinli Lucas Castro Demirspor'da

Yüzmede Performans Tespit Müsabakaları Tamamlandı

Adana 100. Yıl Yüzme Havuzunda 11-13 Haziran tarihlerinde pandemi tedbirleri altında yapılan yarışmalara 4 il, 19 kulüpten 97 erkek 88 kadın toplam 185 sporcu katıldı.

Pandemi nedeniyle uzun bir süre ara verilen yüzme yarışları, ‘Performans Tespit Müsabakaları’ ile start aldı. Adana 100. Yıl Yüzme Havuzunda 11-13 Haziran tarihlerinde pandemi tedbirleri altında yapılan yarışmalara 4 il, 19 kulüpten 97 erkek 88 kadın toplam 185 sporcu katıldı.

Covid-19 nedeniyle uzun bir süre yarış yapma şansı olmayan sporcular, baraj geçebilmek için kıyasıya mücadele ettiler.

Müsabakaları yakından takip eden Türkiye Yüzme Federasyonu Adana İl Temsilcisi Sabri Şanlı, hedeflerinin Adana’yı yüzmenin başkenti yapmak olduğuna vurgu yaptı.
Federasyonun ve Yüzme camiasının Adana’ya bakış açılarının da bu yönde olduğunu belirten Şanlı, konuşmasını şöyle sürdürdü. “Sporun içinden gelen bizler tüm branşlarda olduğu gibi yüzmede de Adana’yı bir numara yapmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bir yılı aşkın bir süredir tüm dünyanın yaşadığı Covid-19 nedeniyle sporcularımız antrenman ve yarış yapmakta sıkıntılar yaşadılar. İnşallah yakın zamanda bu illetten kurtulup normal hayatımıza döndüğümüzde Adana yüzmesi için gereken sıçramayı yapacağız. Bizim hedeflerimize giden yolda en önemli destekçimiz, Federasyon Başkanımız Erkan Yalçın ve Adana Gençlik Spor’un sporcu İl Müdürü Muzaffer Çintimar’dır. Sayın Çintimar, tüm branşlarda olduğu gibi, yüzmenin de gelişmesi adına yeni projelerle her anlamda desteğini esirgemiyor. Biz de bu destekleri boşa çıkarmamak adına gecemizi gündüzümüze katıp çalışıyoruz. Pandemiye rağmen İl Müdürlüğü ile yürüttüğümüz koordineli çalışmalar neticesinde, lisanslı sporcu sayımızda önemli bir artış yakaladık. Böylesi güzel bir ekip çalışması neticesinde kentimizin özlediği başarılar gelecektir. Daha öncede söylemiştim, yine tekrarlıyorum, sporcular müsabaka yaptıkça tecrübe kazanır ve başarı basamaklarını çıkmaya başlar. Sözlerimi bitirirken, her konuda yanımızda hissettiğimiz Adana Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Muzaffer Çintimar’a, Şube Müdürlerimize, Kıymetli Havuz Amirimiz Selçuk Babacan’a, havuz personellerine ve özveriyle görev yapan hakem arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

 (VŞ)