YAZARLAR

 • BIST 100

  110.715%0,55
 • DOLAR

  5,7888% -0,01
 • EURO

  6,4648% 0,24
 • GRAM ALTIN

  273,28% -0,12
 • ÇEYREK ALTIN

  450,912% -0,12

Adana

13.12.2019

 • İMSAK 06:10
 • GÜNEŞ 07:36
 • ÖĞLE 12:38
 • İKİNDİ 15:08
 • AKŞAM 17:29
 • YATSI 18:50
 • Cuma 16 ° / 10 ° Sağanak
 • Cumartesi 17 ° / 11 ° Fırtına
 • Pazar 18 ° / 9 ° Fırtına

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

Çay, “Adana Büyükşehir Belediyesi’nde ciddi koordinasyon eksikliği var” 

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, “Bizimle ya belediye başkanı veya genel sekreter ve yardımcıları muhatap olmalıdır, bir belediye başkanı bu kadar hafife alınmamalıdır” dedi.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nde konuşan Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, Büyükşehir Belediyesi’nde çok ciddi koordinasyon eksikliğinin olduğunu söyledi. 

  Adana Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayının ikinci oturumu

  Başkan Zeydan Karalar, katipler Cemal Demirdağ ve Sevil Can başkanlığında yapıldı.

  Gündem dışı söz alan Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay,  2014 yılında çıkan yeni Büyükşehir Belediyesi kanunu ile belde belediyelerinin kapatıldığını, Akçatekir beldesinin de Pozantı’ya bağlı bir mahalleye dönüştürüldüğünü belirterek, o dönemin belediye başkanlığınca 2010 yılında mezarlık içerisine yaptırılan 3 katlı hizmet binasına da Pozantı Belediyesi’nin arşivinin taşındığını ancak şimdi yönetim tarafından bu yerin ASKİ’yi oraya yerleştireceklerini söylediklerini açıkladı.

  “Adana Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekten ciddi anlamda bir koordinasyon eksikliği var. Beni Büyükşehir’den ayrı ayrı arıyorlar, ASKİ’den arıyorlar. Belediye hizmet binası bizim, ASKİ’yi buraya yerleştireceğiz diyorlar. Binayı kaçırdığımız yok, iki başkanı karşı karşıya getirmek istiyorlar.  Bizimle ya belediye başkanı veya genel sekreter ve yardımcıları muhatap olmalıdır, bir belediye başkanı bu kadar hafife alınmamalıdır” dedi.

  Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Karalar ise, bu tür konuların idari bir konu olduğunu ve meclise getirilmemesi gerektiğini ifade ederek, “Bu idarenin çözeceği bir şey, meclisinin çözeceği şey değil. Karşılıklı konuşarak çözeriz.  Burada kurum yoksa burada disiplin yoksa, burada kargaşa varsa biz vakti saati gelince düzelecektir, merak etmeyin” diye cevapladı.

  Çay, başıboş sokak hayvanları konusunu da değinince Karalar, “Adana’da sokak hayvanları çok ciddi bir sorun. Bizden önceki Sayın Başkan modern bir hayvan barınağı başlatmış ama maddi sorunlar nedeniyle tamamlanamamış, burayı biz tamamlayacağız” dedi.

  Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik de konuşmasında, bazı idari konuları mecliste gündeme getirmenin normal olduğunu, TBMM’de bazı milletvekillerimiz bazı idari konuları gündeme getiriyor, burası halkın kürsüsüdür, halkın istediği hizmet konularını biz buradan dile getiriyoruz” dedi.

  Akgedik daha sonra Aladağ’a bağlı bazı mahallelerin yol sorunlarını kaydederek,”Ya asfaltları sökelim ya da bir şekilde çukurları dolduralım” dedi.

  Akgedik, kışa girerken karla mücadele konusunu da şimdiden eğilinmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

  Karalar ise, karla mücadele ile ilgili 2 kez ihale açtıklarını ve ihaleye hiçbir teklifin olmadığını hatırlatarak, ”Vakit de geçiyor, bu konuda kara kara düşünüyoruz. Kar yağarsa ne yapacağız? Bir çözüm bulacağız” dedi.

  Bütün ilçelerde çok ciddi yol sorunun olduğunu söyleyen Başkan Karalar, “Bunları bu sene yetiştiremedik, yetiştirmemiz de mümkün görülmüyor. Ama önümüzdeki sene Nisandan itibaren büyük hummalı bir çalışmayla, bütün ilçelerin problemini bitireceğiz diyemem ama bu yılın 5 katı yol yapacağız, yapmalıyız” diye konuştu.

  Daha sonra 10 gündem maddesinin teklif olması nedeniyle ilgili komisyonlara oybirliği halinde havale edildi.

  Adana Büyükşehir Belediye Meclis çalışmalarına yarın saat 13.30’te devam edecek.(VŞ)

Haber Kaynak : HABER MERKEZİ