EKONOMİ 11.09.2021 12:23:00 368 0
 • BIST 100

  1.480%1,68
 • DOLAR

  9,6155% 1,21
 • EURO

  11,2278% 1,34
 • GRAM ALTIN

  552,90% 1,41
 • Ç. ALTIN

  912,285% 1,41

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Trabzonspor 9 6 0 3 10 21
2.Hatayspor 9 6 2 1 11 19
3.Fenerbahçe 9 6 2 1 4 19
4.Beşiktaş 9 5 2 2 7 17
5.Fatih Karagümrük 9 5 2 2 4 17
6.Galatasaray 9 5 2 2 2 17
7.Alanyaspor 9 5 2 2 0 17
8.Altay 10 5 5 0 0 15
9.Konyaspor 9 3 1 5 3 14
10.Adana Demirspor 9 3 3 3 0 12
11.Yeni Malatyaspor 10 4 6 0 -6 12
12.Kayserispor 9 3 4 2 -2 11
13.Gaziantep FK 9 3 4 2 -2 11
14.Sivasspor 9 2 3 4 2 10
15.Başakşehir FK 9 3 6 0 -1 9
16.Antalyaspor 9 2 4 3 -4 9
17.Göztepe 9 2 5 2 -4 8
18.Giresunspor 9 2 5 2 -4 8
19.Kasımpaşa 9 1 5 3 -5 6
20.Çaykur Rizespor 9 0 8 1 -15 1
21.Denizlispor 40 6 24 10 -39 28
 • Cumartesi 28.7 ° / 16.4 ° Açık hava
 • Pazar 27.2 ° / 16 ° Bulutlar
 • Pazartesi 26.3 ° / 13 ° Bulutlar

AOSB PROJE DESTEK OFİSİ’NDEN  ANKARA’DAKİ KURUM VE KURULUŞLARA ZİYARET

AOSB’daki  firmaları teşvik, hibe ve destek programlarından faydalandırma amacı taşıyan AOSB Proje Destek Ofisi  Ankara’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde (AOSB) faaliyet gösteren ve global pazarda yerini almak isteyen firmaları teşvik, hibe ve destek programlarından faydalandırarak özgün ve doğru projeler üretmeleri için arayüz oluşturma misyonu ile hizmet veren AOSB Proje Destek Ofisi Ankara’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Proje Destek Ofisi Koordinatörü ve Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi  (TTO) Müdürü Doç. Dr. Tuğçe Demirdelen, TTO Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Abdurrahim Dal ve Proje Uzmanı Özkan Özbek, Ankara’da resmi kurumkuruluş ve bakanlık ziyaretlerinde bulunarak AOSB Proje Destek Ofisi’nin yürüttüğü faaliyetler  ATU, TTO ve AOSB Kuluçka Merkezi iş birlikleri, projeler ve faaliyetler hakkında bilgi paylaşımında bulundular.

 İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ YAPILACAK

Ziyaretler kapsamında ilk olarak OSTİM TEKNOPARK’ı ziyaret eden AOSB ekibi , Teknopark Genel Müdürü Dr. Derya Çağlar, Teknopark Proje Uzmanı Elif Üzen, Teknopark Proje Uzmanı Cihan Akın Gürsoy ve OSTİM Medikal Kümelenme Koordinatörü Nilsu Bozdemir ile görüştü.

OSTİM Teknopark’ta gerçekleşen toplantıda,  AOSB’de kurulacak Kuluçka Merkezi konusunda mentorlük ve iş birlikleri konusunda AOSB-OSTİM ve ATU, TTO-OSTİM arasında iş birliği protokolü imzalanması kararı alındı. 

KULUÇKA MERKEZİ BİNASINDA İNCELEME

OSTİM’de yeni kurulan İNO14 Kuluçka Merkezi binasını da gezen ekip,  AOSB’de kurulacak Kuluçka Merkezi tasarımı konusunda görüş alışverişinde bulundu, bu merkezdeki deneyimler konusunda bilgi sahibi oldu.

KOSGEB GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARET

KOSGEB Genel Müdürlüğü’ne gerçekleştirilen ziyarette ise KOSGEB AR-GE ve Teşvikler Müdürü Mehmet Fatih Aydın, KOBİ Uzmanı Kadir Dikili ve KOBİ Uzmanı Kamil Akpınar tarafından konuk edilen Proje Destek Ofisi ekibi, AOSB PDO ve ATU TTO hakkında bilgilendirmede bulunarak,  KOSGEB Temsilciliği olarak verilen hizmetleri anlattılar. Proje Destek Ofisi ekibine burada KOSGEB yetkilileri tarafından TEKMER (Teknoloji Merkezi) Desteği kapsamında sunum yapılarak bilgi verildi. 

Toplantı, AOSB firmalarının KOSGEB süreçlerinin daha etkin ilerlemesi adına oldukça verimli geçti.

TİCARET BAKANLIĞI DA ZİYARET EDİLDİ

Ticaret Bakanlığı’na gerçekleştirilen ziyarette ise, Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdür Yardımcısı Musa Demir ile görüşüldü. .  Burada da, AOSB PDO ve ATU TTO tanıtımı sunularak, yapılan ve yapılması planlanan projeler anlatıldı.  Ekip, AOSB firmalarının Ticaret Bakanlığı Desteklerinden faydalanma oranının artması konusunda Genel Müdür Yardımcısı Musa Demir ile istişarede bulundu.

 HUAWEI  ICT AKADEMİ İŞ BİRLİĞİ

Ekip, AOSB’de kurulacak Kuluçka Merkezi’nin dijital altyapısıile , oluşabilecek sponsorluk ve iş birliği konuları hakkında istişarede bulunmak üzere HUAWEI ICT Akademi Müdürü Kübra Harput’u ziyaret etti.  

AOSB PDO ve ATÜ TTO ortaklığında yürütülen projeler hakkında bilgilerin paylaşıldığı toplantıda yapılması düşünülen iş birliği ve mentorlük konularında gerekli altyapı ve istişarelerin protokole dökülmesi konusunda karar alındı.

ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞ BİRLİĞİ PROJELERİNİN DAHA ETKİN İLERLEMESİ İÇİN TÜBİTAK-TEYDEB’E ZİYARET

tUBİTAK-TEYDEB kurumuna yapılan ziyarette ise,  TEYDEB Başkanı Mehmet Aslan, Başkan Yrd. Hasan Selçuk Selek, TEMEG Koordinatörü Alp Eren Yurtseven ve Vildan Ülgen ile toplantı gerçekleştirildi.

Proje Destek Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Tuğçe Demirdelen, burada yaptığı sunumda, ATÜ TTO ve AOSB PDO’yu TEYDEB Başkanı’na sunarak oluşumlardaki tüm süreçler konusunda bilgi verdi.  

Toplantıda, TUBİTAK 1702 ve TUBİTAK 1707 projeleri kapsamında AOSB çalışanları ve AOSB firmalarına detaylı eğitim verilmesi kararlaştırılarak, eğitim takvimi oluşturuldu.

SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞINA AR-GE  ZİYARETİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na gerçekleştirilen ziyarette,  Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede’nin danışmanı Ali Can Toksoy ile görüşen ekip, AOSB Kümelenme çalışmaları, yeşil mutabakat pilot çalışmaları ve Ar-Ge ve Tasarım Merkezi (AGTM) çalışmaları konusunda bilgilendirmeler yaptı.

AOSB’NİN ENERJİ ÇALIŞMALARI ANLATILDI

Proje Destek Ofisi ve ATU TTO ekibi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına  yapılan ziyarette, EVÇED Daire Başkanı Abdullah Buğrahan Karaveli ile görüştü.

Doç. Dr. Tuğçe Demirdelen, burada AOSB PDO’nun Enerji kapsamında yaptığı faaliyetler ile AOSB’nin firmalarına yaptığı ölçüm faaliyetleri konusunda detaylı bilgi paylaşımında bulundu.

EVÇED Daire Başkanı Karaveli, yapılan çalışmalar hakkında teşekkürlerini sunarak EVÇED olarak her zaman bu süreçte iş birliği ile hareket edeceklerini belirtti.Ekip, son ziyaretini ise  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan’a gerçekleştirdi.  Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan ile makamında yapılan görüşmede, Doç. Dr. Demirdelen, AOSB tarafından bugüne kadar yapılan tüm hizmetler, AOSB ve ATÜ TTO iş birliği, Yeşil Mutabakat Çalıştayı, Proje Destek Ofisi Enerji Yönetim Birimi, Proje Yarışması, TEVMOT gibi çalışmalar  konusunda detaylı bilgi verdi.

Yapılan Projelerin çıktıları da Abdullah Tancan’a  sunularak, hedeflenen AOSB PDO-ATÜ TTO faaliyetleri konusunda gerekli bilgi paylaşımı ve istişarelerde bulunuldu.

 Doç. Dr. Tuğçe Demirdelen, Ankara ziyaretine ilişkin yaptığı değerlendirmede, görüşmelerin son derece verimli geçtiğini belirterek, amaçlarının AOSB’deki firmalara daha fazla destek sağlamak ve üniversite -sanayi iş birliğini daha yüksek noktalara taşımak olduğunu sözlerine ekledi. 

 Türkiye’de Doların 20 Yıllık Serüveni

MUHALEFETTEN FAİZ İNDİRİMİ KARARINA TEPKİLER

"Başer, "Dolar satışı kampanyaları spekülatörlerin işine yarıyor"

PAKIR, "SAĞLIK TURİZMİNDE TÜRKİYE’NİN GÜCÜ AMBULANS UÇAKLAR”

Rektör Tuncel, Adana Turizm Sektörü Temsilcileriyle Buluştu

2 BİN 658 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLADILAR

AKMİB’DEN EYLÜLDE YÜZDE 86 ARTIŞLA 351 MİLYON DOLARLIK İHRACAT

TÜGİAD ULUSLARARASI ALANDAKİ FARKINDALIĞINI ARTTIRIYOR

"2022’de küresel iflaslar yüzde 15 artacak"

Türk meyve sebze mamulleri Almanya’da tanıtıldı

Kuzey Irak, petrol gelirleriyle Türk ürünleri almak istiyor

Benzin ve Motorine Zam

TÜİK'e göre tarım ürünleri üretici fiyat endeksi yıllık %24,69 arttı

AHBİB: "EYLÜL'DE 137 MİLYON DOLAR İHRACAT GERÇEKLEŞTİRDİK"

EGİAD Sanayicilerle İstişare ve Değerlendirme Toplantısında

Su ürünleri ve hayvansal mamuller sektörü hedefine fuarlarla ulaşacak

PARİS İKLİM ANLAŞMASI ÜLKEMİZDE DE ULAŞIMDA DEĞİŞİME NEDEN OLABİLECEK

EGİAD'dan Döngüsel Ekonomiye Geçiş

Enerji Krizi Türkiye’yi Nasıl Etkileyecek? 

DOLAR 9 LİRAYI GÖRDÜ

TÜİK’E GÖRE MEVSİM ETKİLERİNDEN ARINMIŞ İŞSİZLİK ORANI %12,1 SEVİYESİNDE